O slovenskom knihovníckom barcampe

Čo je barcamp?

Barcamp je medzinárodná sieť otvorených konferencií a workshopov (hovorí sa im aj "nekonferencie"). Ide o neštandardný formát konferencií: otvorené, participatívne workshopy a prednášky, ktorých obsah vytvárajú samotní účastníci.
Prvé Barcampy boli zamerané na webové aplikácie a boli spojené s open source technológiami, komunikačnými protokolmi a otvorenými dátovými formátmi.

Pre koho je knihovnícky barcamp?

Pre každého, kto má chuť prezentovať svoje kreatívne vízie, zaujímavé projekty a je ochotný počas barcampu aktívne komunikovat alebo počúvat. Cieľom je združiť mladých ľudí (telom alebo duchom), ktorých spája prostredie knižníc, kníh, informácií, webu a knižnej kultúry. Na profesii a vzdelaní nezáleží. Barcampy nebývajú tematicky príliš úzko zamerané, každý si nájde niečo, čo ho inšpiruje.

Čo je knihovnícky barcamp?

Knihovnícky Barcamp na Slovensku je o všetkom čo sa týka knižníc, knižnej kultúry, knižničnej teórie a praxe, knižných projektov. Cieľom je prezentácia inovatívnych nápadov, nových technológií a vytváranie potenciálu pre formovanie projektov a pracovných skupín. Chceme prepojiť komunity progresívnych mladých knihovníkov s ostatnými komunitami zaoberajúcich sa knižnou kultúrou, IT a marketingom.

Čo sa bude diať...

registrácia

14:00 - 15:00

otvorenie a prednášky

15:00 - 18:15

Workshopy

18:45 - 20:00

tombolový kvíz
afterparty

20:15 - ??:00

Blog

Ako bolo na 3. Knihovníckom barcampe

Štvrtok. 29. 9. 2016.
8.30 hod.
Organizačný tím už tretieho Knihovníckeho barcampu sa ráno stretáva v Univerzitnej knižnici v Bratislave:
„UŽ JE TO TU“!

  • 19.10.2016

Premiéra filmu Život (ne)knihovníka

Predchádzalo tomu 365 dní príprav. 12 mesiacov nahrávania a strihania. 1 rok bádania. A potom prišiel jeden večer plný nervozity.


  • 07.01.2017

Kto sme

Sme partia veselých, dynamických a kreatívnych knižnično-informačných profesionálov, ktorí pracujú v knižniciach a informačných inštitúciách...

  • 4.9.2016

Zoznam rečníkov

Na Knihovníckom barcampe sa predstavia nielen knihovníci, ale aj programátori, grafickí dizajnéri a mnoho iných… Zistite o našich rečníkoch viac....

  • 27.9.2016

náš úžasný team

Páčilo sa vám to?


Zaspomínajte si na náš 3. knihovnícky barcampový večer, ktorý sa konal 29.09.2016, pozrite si fotky a video a usmievajte sa :)
Termín 4. knihovníckeho barcampu: 19. október 2017

Miesto: Univerzitná knižnica, Prednášková sála, Ventúrska 11, Bratislava


O nás    |    Blog    |    3. Barcamp 2016    |    Team                 Kontakt: info@knihovnickybarcamp.sk alebo nám napíš na Facebook            

Partneri:                 Websupport         Martinus         Tempest         Cosmotron         Suweco         SVOP        

Mediálni partneri:                 Rádio_FM